Lankomės ten, kur įdomu, kur esame laukiami

Balandžio 20 d. 8 ir II G klasių mokiniai lankėsi Valstybės sienos apsaugos tarnybos Vilniaus rinktinėje. Rinktinės atstovas, pasitikęs mokinius, pasakojo apie rinktinės paskirtį, veiklą, pagrindinius uždavinius. Buvo pristatytas filmas apie pasieniečių kasdienį darbą ir veiklos ypatumus. Vėliau susipažinome su kinologų darbu. Kinologijos centre stebėjome, kaip treniruojami tarnybiniai šunys, kaip jie mokomi sekti pėdsakais, surasti ir sulaikyti sienos pažeidėjus, aptikti gabenamas draudžiamas medžiagas, pavyzdžiui, narkotikus. Taip pat apsilankėme šaudykloje ir ten stebėjome šaudymo pratybas. Pareigūnai pademonstravo tarnyboje naudojamus ginklus, apibūdino jų technines galimybes, leido besidomintiems ginklus liesti, o vienam net buvo suteikta galimybė ginklą išbandyti, šaudant į taikinius. Pasieniečiai moksleivius nuvedė į sulaikytų automobilių aikštelę ir iš sienos pažeidėjų paimtų daiktų saugyklą, atsakė į mokinių klausimus.

Rinktinės kieme buvome vaišinami skania kareiviška koše. Moksleivius lydėjo ir kartu košę skanavo informatikos mokytojas Leonard Syrnicki, direktoriaus pavaduotoja Julija Agafonova, lietuvių kalbos mokytoja Ona Avižinienė.