Nuotaikinga kelionė – Mickūnai – Kvidzynas – Mickūnai

4 klasės mokiniai ir mokytoja Teresa Pavlovskaickūnų gimnazijos mokiniai, dalyvaujantys programoje ,,Penketas iš Vilnijos”, lankėsi šiaurės Lenkijoje esančiame Kvidzyno mieste. Kelionės vadovė – energinga, kūrybinga pradinių klasių mokytoja Eva Orlicka (Ewa Orlicka). Puiki organizatorė nuoširdžiai priėmė mūsų mokinukus, rūpinosi , kad jie jaustųsi kaip namuose. Lankėmės Kvidzyno pagrindinėje mokykloje Nr. 4, su kurios mokiniais jau pusmetį susirašinėjame, dalyvavome pamokose, bendravome su mokyklos direktore Stanislava Vojtacka (Stanisławą Wojtacką). Susitikimo su miesto meru metu ne tik šnekučiavomės, bet gavome ir dovanų. Šeimininkai parodė gražiausias miesto vietas, Vyskupų rezidenciją. Trečią viešnagės dieną aplankėme didžiausią senamiestį turintį Lenkijos miestą Torunę, garsėjantį meduoliais. Gyvajame meduolių muziejuje kepėme meduolius, teatre žiūrėjome nuostabų spektaklį. Neišdildomą įspūdį paliko bendravimas mūsų susirašinėjimo draugų šeimose, Žaliojoje mokykloje. O kur dar įvairūs užsiėmimai Pastvoje, pasakojimai apie šių vietovių istoriją ir kultūrą, susitikimai su III D klasės mokiniais ir jų tėvais… Maloniai žaidėme, bėgiojome po mišką, būrėmės prie laužo, plaukiojome baseine, skanavome ledų. Sekmadienį kartu su kitais programos nariais dalyvavome ekskursijoje Gdynės Mokslo eksperimentų centre.

Nuoširdžiai dėkojame visiems, kurie padėjo mums geriau pažinti Kvidzyno apylinkes, nuoširdžius žmones. Ypač esame dėkingi poniai Anai Orlickai (Ani Orlickiej), III D klasės mokinių tėvamsir mūsų bendraamžiams, su kuriais susirašinėjome ir susitikome.

4 klasės mokiniai ir mokytoja Teresa Pavlovska