Laimėjome Euroscolą – kelionę į Strasbūrą!

Spalio 4 dieną Mickūnų gimnazijos mokinių komanda turėjo galimybę dalyvauti Euroscola programoje, kuri suteikia galimybę aplankyti EP būstinę Strasbūre ir dalyvauti jaunimo debatuose ir balsavime ES klausimais, modeliuojant realaus EP darbą. Programos tikslas yra supažindinti jaunimą su EP darbu, skatinti domėjimąsi ES vykstančiais procesais ir pateikti gilesnį Europos, kaip visumos, vaizdą. Debatai vyksta anglų ir prancūzų kalbomis, o juose dalyvauja per 500 moksleivių iš ES valstybių narių ir kandidačių.
Finalas prasidėjo vienos minutės trukmės komandų prisistatymu, kurį dalyviai rengė iš anksto. Paskui komandų laukė užduotys, skirtos žinioms apie Europos Sąjungą ir jos institucijas, kompetencijos sritis, istoriją, veiklą, apie Europos Sąjungos šalis ir kandidates, apie žinomiausias Europos Sąjungos asmenybes ir pareigūnus patikrinti.
Didžiuojamės, kad Mickūnų gimnazijos komanda pasirodė geriausiai, surinkusi daugiausiai balų tapo finalo laimėtoja! 24 moksleivių ir dviejų mokytojų grupė dalyvaus renginyje Strasbūre lapkričio 30 dieną. Europos Parlamentas skiria subsidiją kelionės ir pragyvenimo išlaidoms padengti.
Prie mokinių pergalės prisidėjo istorijos vyresnioji mokytoja Vaclava Šukštul, geografijos mokytoja metodininkė Tatjana Koženevska ir rusų kalbos vyresnioji mokytoja Alia Lebedeva.