Edukacinė-šventinė išvyka „Mažas Kalėdų stebuklas“

Gruodžio 7 dieną 45 geriausiai besimokantys 5-II G klasių mokiniai išvyko į Molėtų kraštą. Mindūnuose ekskursijos dalyviai aplankė Ežerų žvejybos muziejų. Muziejaus ekspozicijose pamatė įvairius žvejybos įrankius, kuriais žvejojo Rytų Lietuvos žmonės 19 a. pabaigoje, susipažino su archaine žvejyba bei sužinojo, kaip šis verslas kito. Ekspozicija išdėstyta atstatytoje XIX a. žvejo pirkioje ir svirne.
Paskui mokiniai užlipo į Mindūnų apžvalgos bokštą – tai 36 m aukščio metalinė konstrukcija su jos viršutinėje dalyje esančia platforma, skirta apžvelgti Labanoro regioninio parko kraštovaizdžio įvairovę, susipažinti su jame esančiais Baltaisiais Lakajais, Juodaisiais Lakajais, Siesarties ežeru su salomis bei garsiąja Labanoro giria.
,,Meniškame kaime” mokiniams Kalėdų giesmes giedojo ir pačius giedoti mokino profesionalūs muzikantai. Dalyviai sužinojo kokios buvo kūčių ir kalėdų tradicijos seniau, pamatė edukacinį filmą apie tradicinę keramiką ir lipdydami Kalėdų angelą, trumpam tapo senosios lietuviškosios keramikos amatininkais. Mokinius aplankė Kalėdų Senelis ir kiekvienam padovanojo po mažą Kalėdinį stebuklą – eglutės žaisliuką, kurį patys dekoruodami pavertė mažyčiu stebuklu. Visus pavaišino aukštaitišku patiekalu-bulviniais blynais su mėsa ir arbata.
Edukacinėje išvykoje mokinius lydėjo Beata Narunec, Jolanta Stefanovičienė ir Julija Agafonova.