Ślubowanie klasy 1

6 grudnia w naszym gimnazjum odbyła się jedna z najpiękniejszych uroczystości szkolnych ,,Ślubowanie uczniów klasy 1“. Tego wyjątkowego dnia pierwszoklasiści „popisali się” swoimi umiejętnościami i wiedzą, zdając pierwszy poważny egzamin szkolny. Dzieci śpiewały i recytowały wiersze, a społeczność gimnazjum i rodzice, którzy wypełnili po brzegi aulę, nagrodzili ich występy gromkimi brawami. Szczególnie wzruszył wszystkich piękny polonez w wykonaniu uczniów klasy 1.
Piątacy dostojnie pozdrawiali swych młodszych przyjaciół, porównując ich do małych książąt i księżniczek, którzy muszą nauczyć się szanować swoją piękną różę, którą dla nich będzie ich Pani a także muszą poznać wszystkie ,,planety” naszego gimnazjum, każda ,,planeta” to oddzielny przedmiot, który poznają w ciągu 12 lat nauki. Życzenia piątacy składali cytując ,,Małego Księcia” …….Dla całego świata możecie być nikim, ale dla kogoś możecie być całym światem …. tu nauczą was, że zamiast tępić zło, lepiej szerzyć dobro!
Po wystapieniu uczniów głos zabrała wicedyrektor Beata Naruniec, która wręczyła maluchom dyplomy oraz upominki, a także podziękowała za śliczne wystąpienia.