Godziny Czytania w Związku Pisarzy

6 grudnia grupa uczniów naszego gimnazjum pod opieką nauczycielki języka litewskiego O. Avižiniene tradycyjnie uczestniczyła w finałowej uroczystości Godziny Czytania , który odbył się w Związku Pisarzy. Uczniowie czytali poezję i prozę w języku polskim i litewskim. Cieszy nas fakt, że uczennice klasy IV G Inesa Grochiacka i Julia Gotowski przedstawiły własną twórczość, zas uczeń klasy 6 Erwin Naruniec deklamował wiersz J. Erlickasa ,,Kiedy bolą zęby“, K. Kuchalska (IV G kl.) i A. Balcewicz (IV G) deklamowały wiersze J. Aistisa.
Uczestników imprezy witał przewodniczący Związku Pisarzy Antanas Jonynas, wiceprzewodnicząca Birute Jonuszkaite, pisarka Laura Sintija Černiauskaitė. Uczniowie wrócili szczęśliwi, zostali obdarowani czekoladą, książkami oraz premią pieniężną. Zdobywca III miejsca Erwin Naruniec chciałby i w następnym roku uczestniczyć w podobnej imprezie, maturzystkom natomiast to spotkanie było ostatnie. Dziękujemy pisarce B. Jonuszkaitė za wspaniałą możliwość tworzyć, obcować, gdyż podobne imprezy zachęcają do czytania książek, poznawania twórczych ludzi.