Lankomės Lenkų kino festivalyje

Spalio 5 d. grupė mokinių su mokytojomis Julija Agafonova ir Diana Oberlian vyko žiūrėti kito lenkų kino festivalio filmo,, Eskadrilė 303″.
Tai tikra istorija paremtas pasakojimas apie Britų karališkosiose oro pajėgose (RAF) kovojusius lenkų lakūnus, lenkų rašytojo Arkady Fiedlerio knygos motyvais. Iš pradžių nevertinti ir net pajuokų objektu buvę lakūnai greitai tampa legenda. Jie sudaro elitinį 303 divizioną, neturintį sau lygių oro mūšiuose. Laikais, kai kiekviena diena galėjo tapti paskutinė, šie lakūnai nedvejodami išdarinėjo ore viražus ties pamišimo riba. Niekas neskraidė taip, kaip jie. Jų išskirtinis meistriškumas ir patriotizmas gali būti tikrojo didvyriškumo pavyzdys. Filme ne tik vaizduojami įspūdingi mūšiai kovoje už Angliją, bet atskleidžiamas ir ne ką mažiau pasiaukojimo reikalavęs privatus lakūnų gyvenimas.