Program ,,Przyjaciele Zippiego“ w gimnazjum

W tym roku szkolnym nasze gimnazjum rozpoczęło realizację programu „Przyjaciele Zippiego“, który uczy dzieci sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu. Program ,,Przyjaciele Zippiego“ nie koncentruje się na dzieciach z konkretnymi problemami czy trudnościami, ale promuje zdrowie emocjonalne wszystkich dzieci. Uczniowie będą miały 24 spotkania, podczas których nauczą się porównywać uczucia bohaterów opowiadań ze swoimi, jak nawiązywać i utrzymywać przyjaźń, jak rozwiązywać konflikty, będą słuchały opowiadań o losach trójki młodych przyjaciół. Jest wśród nich rodzeństwo Lilly i Tig oraz przyjaciółka Sandy. Podobnie jak Lily i Tig, dzieci z zerówki otrzymały w prezencie Zippów( patyczaków), którymi będą się opiekowały.
Zajęcia będą odbywały się raz w tydzień i poprowadzi je pedagog socjany Diana Oberlan.