Gamtos mokslų savaitė Mickūnų gimnazijoje

Spalio 15-19 dienomis Mickūnų gimnazijoje vyko gamtos mokslų savaitė.
Spalio 15 d. biologijos mokytoja metodininkė E. Makovska su 6-7 kl. mokiniais žiūrėjo dokumentinius filmus apie gamtą, jos išsaugojimą, svarbą bei aptarė, kaip glaudžiai yra susijęs žmogus su ja. Taip pat vyko praktikos darbai 5-IVG klasėse: ,,Ląstelių tyrimas optiniu mikroskopu“, ,,Audinių tyrimas mikroskopu“, ,,Krakmolo, riebalų ir baltymų nustatymas augaliniuose maisto produktuose“, ,,Nukleorūgščių modelio kūrimas“, ,,Kvėpavimo dažnio priklausomybės nuo anglies dioksido kiekio ore tyrimas“.
Spalio 15-17 d. fizikos mokytoja metodininkė L. Malevska atliko laboratorinius darbus. Fizikos užduočių tikslas – įtraukti mokinį į tikrai naudingą veiklą. Kūrybinių užduočių pasiūla skatino aktyvų mokinių mąstymą ir pasitikėjimą savo jėgomis. 8 ir 1G kl. mokiniai fizikinius procesus nagrinėjo sudarydami kryžiažodžius. 7 ir 3 G kl. mokiniai, atlikdami laboratorinius darbus, susipažino su įdomiais matavimo būdais ir išsiaiškino jų svarbą saugumui. 4 G kl. mokiniai, atlikdami įdomius eksperimentus, aiškino net ir sudėtingus fizikinius reiškinius. Visi įsitikino, kad šiuolaikinis mokslas nėra nuobodus – jis reikalauja kūrybinių galių ir vaizduotės, kurios žmogui nepaprastai reikšmingos gerinant gamtamokslinį pasaulio supratimą.
Spalio 17 ir spalio 19 d. 7- 8 kl. mokiniai kartu su biologijos mokytoja E. Makovska vyko į Medicinos muziejų, Lankytojų turizmo centrą, Taikomosios dailės muziejų ir Zooparką. Aplankę VU Medicinos fakultete esantį Medicinos muziejų mokiniai sužinojo, kad muziejuje eksponuojami prof. Juozo Serapino chirurginiai instrumentai. Įrengtas buvusio Medicinos fakulteto dekano profesoriaus Salezijaus Pavilonio kampelis, kuriame sukurta jo kabineto darbo aplinka. Eksponuojama sena tarpukariu pagaminta spausdinimo mašinėlė, rašymo priemonės, kiti asmeniniai jo daiktai. Mokiniams buvo parodytas vienas seniausių muziejaus eksponatų – prieš 300 metų (1699 m.) Leipcige išleista P. Verheyven medicinos knyga “Corporis humani anatomia…” bei parodė maršalo Jozefo Pilsudskio smegenų tyrimą apibūdinantį leidinį ir nuotraukų albumą. Po to 8 kl. mokiniai aplankė Vilniuje atidarytą Saugomų teritorijų Nacionalinį lankytojų centrą, kur jiems buvo pateikta informacija apie Lietuvos bei užsienio saugomas teritorijas. Mokiniai sužinojo, kad Lietuvoje yra 5 nacionaliniai, 30 regioninių parkų, 3 valstybiniai gamtiniai ir 2 kultūriniai rezervatai, apie 300 draustinių, daugiau kaip 500 valstybės saugomų gamtos paveldo objektų. Ekspozicija – ne tik įdomi turiniu, bet ir stebinanti vizualiais sprendimais. Įėję į pastatą 8 kl. mokiniai pasijuto tarsi gamtos apsuptyje: žolynai, paukščiai, žiogai aplinkui, o užvertus galvą – debesys. Kiekvienas mokinys tampo aktyviu dalyviu, galinčiu liesti, klausyti, pajausti. Taikomosios dailės muziejuje mokinių laukė edukacinė programa ,,Taikomosios dailės rinkinys- oda“, kurią vedė dailininkas. Dailininkas papasakojo, kad rinkinyje sukaupta per 1 000 istorinės ir šiuolaikinės odos dirbinių. Istorinio laikotarpio odos eksponatų grupė negausi. Joje daugiausia religinio turinio knygų (mišiolų, brevijorių, maldaknygių) įrišimų pavyzdžių. Taip pat yra medžioklės krepšių. Vertingiausiu rinkinio eksponatu laikomas nežinomo Lietuvos XVIII a. II p. meistro sukurtas antepediumas. Vienetiniai autoriniai odininkų kūriniai – knygos, albumų viršeliai, dėžutės. Po to mokiniai patys galėjo pabandyti padaryti odinį skirtuką ir jį papuošti. 7 kl. mokiniai vyko į zooparką- pirmąjį Vilniuje zoologijos sodą. Tai 2500 kv.m., virš 60 skirtingų gyvūnų rūšių. Čia iš arti mokiniai galėjo pamatyti vieną mažiausių primatų pasaulyje – nykštukinę marmozetę, smalsuolius katinius lemūrus, išdykusių surikatų šeimą, didžiausius vėžlius Lietuvoje ir pavaišinti nektaru spalvotąsias papūgas loriketas.
Gamtos mokslų savaitės renginiai sudomino mokinius, pagilino jų žinias, paskatino daugiau mokytis savarankiškai, domėtis supančia aplinka.

Įrašas paskelbtas temoje Neklasifikuota. Išsisaugokite pastovią nuorodą.