Poland and its People at a Glance

W listopadzie uczniowie naszego gimnazjum brali udział w twórczym konkursie
“ Poland and its People at a Glance ”, poświęconym 100-leciu Niepodległości Polski. W konkursie uczestniczyli uczniowie IIG, IIIG i IVG klas. Mieli możliwość przyszykować wybrany temat i jego przedstawić kolegom. Tematy dotyczyły kultury i historii Polski: zasługi znanych osób, trudna droga Polaków ku niepodległości, współpraca Polaków z różnych państw. Uczniowie mogli przedstawić swoje tematy na różny sposób (rozprawka, artykuł, list, wiersze, krótkie historie i prezentacje). Konkurs organizowała nauczyciel metodyk Natalja Tiurnina. Spośród przedstawionych prac zostały wyróżnione: IIG kl.- T. Paszkiewicz, S. Bublewicz i M. Cwiełaja; IIIG- D.Tomaszevicz, E. Żyliński i P. Ustinowicz; IVG kl.- S. Medejsza, i J. E. Tomaszewicz. Uczniowie otrzymali dyplomy z wyróżnieniem.