Pamoka kitoje erdvėje

Kovo 21 dieną 6 klasės mokiniai, lydimi lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos J. Stefanovičienės, lankėsi Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje. 1941–1953 m. kartu su suaugusiaisiais į tremtį buvo išvežta ne mažiau kaip 39 tūkst. vaikų. Edukaciniame užsiėmime ,,Vaikai tremtyje“, remdamasi vaizdine medžiaga ir užfiksuotais amžininkų prisiminimais, gidė pasakojo apie jų patirtus išgyvenimus ir pastangas išlikti tremties sąlygomis. Edukacinio užsiėmimo metu šeštokai galėjo iš arčiau apžiūrėti ir paliesti autentiškus tremtinių daiktus. Po užsiėmimo supažino su visomis muziejaus ekspozicijomis, kuriose atskleidžiamas nepriklausomybės praradimas XX a. viduryje, sovietų valdžios vykdytos represijos, tautos kova dėl nepriklausomybės atgavimo. Mokiniai apžiūrėjo buvusį KGB vidaus kalėjimą, susipažino su jame kalintų žmonių patirtomis kančiomis ir pastangomis neprarasti žmogiško orumo, tikėjimo ir vilties. Išvykoje dalyvavę 6 klasės mokiniai tvirtino, jog tokia pamoka labai įdomi ir naudinga.