ISTORIJOS PAMOKA KITOJE ERDVĖJE

Balandžio 19 dieną istorijos vyresnioji mokytoja Vaclava Šukštul Valstybės pažinimo centre vedė atvirą pamoką „Lietuvos politinė raida: iš totalitarizmo į demokratiją“ (IVG klasė).
Mokymosi uždaviniai buvo sugalvoti remiantis Valstybės pažinimo centre esančia istorine medžiaga: ištirti XX a. 9-10 dešimtmečio sandūros Lietuvos gyventojų elgseną ir motyvaciją, įvertinti gyventojų veiksmų padarinius. Dirbdami grupėse mokiniai turėjo sukurti ir pristatyti trumpą pasakojimą, atskleidžiantį totalitarizmo ir demokratijos vaidmenį Lietuvos visuomenės gyvenime.
Buvo suplanuotos 3 veiklos: pirmoji veikla – remiantis stendais „Laisvė spręsti ir veikti“ ir „Atminties randai“ sudaryti įvykių laiko juostą. Antroji veikla – schemos apie Lietuvos gyventojų elgseną XX a. 9-10 dešimtmečio sandūros pildymas, remiantis stendo „ Dalyvauti politiniame gyvenime“ medžiaga. Trečioji veikla – sukurti pasakojimą, kuriame reikėjo paaiškinti kelią, kuriuo keliaudama Lietuva tapo demokratine visuomene.
Pamokos pabaigoje mokiniai įvertino vieni kitų darbus, mokytoja pabrėžė stipriąsias atliktų veiklų puses, išskyrė svarbiausias detales, paskatino plačiau pasidomėti nagrinėjamais klausimais. Pamoką kitoje erdvėje stebėjo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Beata Narunec.