Sport

W dniach 25-26 kwietnia w Solecznikach odbywały się Mistrzostwa Litwy Tenisa Stołowego. Tenisiści (2007 roku urodzenia i młodsi) rywalizowali w drużynowych oraz indywidualnych rozgrywkach. W pierwszym dniu rozgrywek zawodniczyło 10 najsilniejszych chłopięcych i dziewczęcych drużyn z całej Litwy, które zostały podzielone na dwie grupy po 5 ekip w każdej. Ekipa dziewcząt z Wileńszczyzny, w skład której weszły: Diana Tabunowa, Miłana Skaiwa oraz Gabia Abaravičiūtė pokonała druż…unę z Wareny (3:0), drużynę z Szyrwint (3:0), drużynę z Szawel (3:0) oraz z Kowna (3:1). W ćwierćfinale tenisistki rejonu wileńskiego pokonały drużynę z Solecznik (3:0), przegrały jednak ekipie z Wina (1:3) i zdobyły drugie miejsce. Drużyna chłopców, w skład której weszli: Nazarij Hrabar, Sebastian Stefanowicz i Jonas Ramanciuškas uplansowała się na 5 miejscu.
W indywidualnych rozgrywkach Mistrzostw Litwy doskonale wykazała się Diana Tabunowa (2008 r. ur.), która spośród 32 zawodniczek zdobyła drugie miejsce. Srebro na Mistrzostwach Litwy dla samej Diany było wielkim zaskoczeniem, marzyła bowiem o wejściu do szóstki najlepszych. Systematyczne treningi i codzienna praca pozwoliły Dianie pokanać wszystkie zawodniczki, ustąpiła jedynie tenisistce z Wilna.
Obecnie Diana Tabunowa szykuje się do kolejnych zawodów (2008 rocznik), które się odbędą 11 maja. Życzymy jak najlepszych osiagnięć, gdyż tylko zdobywcy pierwszego i drugiego miejsca będą mieli możliwość reprezentować Litwę na Europejskich Mistrzostwach Tenisa Stołowego dla Dzieci i Młodzieży w Strasburgu.
Trener Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego Mark Wajtonis