22 medale i puchar na 31. Międzynarodowej Parafiadzie Dzieci i Młodzieży!

Parafiada to tygodniowe święto sportu, kultury i wiary. W tym roku na 31. Międzynarodową Parafiadę Dzieci i Młodzieży przyjechało 53 reprezentacje zagraniczne i 27 krajowych – z 7 państw: Białorusi, Ukrainy, Litwy, Łotwy, Rosji, Niemiec i Polski oraz goście z Węgier. To w sumie niespełna 1,5 tys. uczestników, w tym ponad 900 osób ze środowisk polonijnych z zagranicy. Reprezentowali oni swoje parafie, kluby sportowe, placówki oświatowe
i organizacje polonijne. Komitet Organizacyjny liczył ponad 150 osób, większość wolontariuszy.
Parafiada opiera się na greckiej triadzie: stadion – teatr – świątynia. Stadion to 13 dyscyplin, 16 konkurencji, starty indywidualne i grupowe. Teatr to konkursy, warsztaty i możliwość zwiedzania stolicy. Świątynia to wspólna modlitwa połączona ze słowem, muzyką i obrazem.
Tegoroczną Parafiadę Patronatem Honorowym objął Prezydent Reczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.
31. Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży odbyła się w Warszawie w dniach od 7 do 13 lipca 2019 i gromadziła niespełna 1,5 tys. uczestników z kilku państw. Projekt jest finansowany ze środków Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędy Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego oraz m.st. Warszawy.
W rozgrywkach sportowych drużyna z Mickun, w skład której weszło 15 sportowców naszego gimnazjum, pod kierownictwem trenera Marka Wajtonisa i opiekunki Śnieżany Skajwy zdobyła 1 miejsce. Ogółem sportowcy przywieźli 22 medale ora puchar za zwycięstwo w koszykówce. Gratulujemy sportowcom, trenerowi oraz opiekunce!