19. Festiwal Filmu Polskiego

W dniach 4, 9 i 10 października uczniowie naszego gimnazjum pod opieką polonistek uczestniczyli w 19. Festiwalu Filmu Polskiego na Litwie. Ósmacy udali się na film Adrana Panka „Wilkołak” (2018). Na młodszych widzów (5-7 kl.) czekał „Dzień czekolady” (2018) Jacka Bławuta. To pierwszy polski film, który otrzymał nagrodę Krzysztofa Kieślowskiego dla najlepszego scenariusza filmu z Europy Środkowej. Uczniowie zaś klas gimnazjalnych udali się na historyczny z czasów przed Powstaniem Warszawskim film Władysława Pasikowskiego „Kurier” (2019), opowiadający historię słynnego „Kuriera z Warszawy” Jana Nowaka-Jeziorańskiego.