Po Vilnių – pėsčiomis

Kovo 27 d. 8 klasės mokiniai ir grupelė IIIG kl. gimnazistų lankėsi LRT muziejuje, sužinojo, kada ir kaip Lietuvoje atsirado radijo ir televizijos laidos, kaip jos buvo ir kaip yra kuriamos, išgirdo gidės Raimondos pasakojimą apie Sausio 13-osios įvykius šiame pastate.Mokiniai grožėjosi studija, kurioje filmuojamos TV laidos, stebėjo, kaip vedama tiesioginė radijo laida ,,10-12“.
Keliaudami pėstute senojo Vilniaus gatvelėmis pamatė keletą paminklų, sužinojo, kokių asmenybių gyventa sostinėje, kodėl jiems pastatyti paminklai: Cemachas Šabadas (1864–1935), žinomas kaip Daktaras Aiskauda, mažo berniuko su dideliu batu rankoje skulptūra, vaizduojanti devynmetį vilnietį Romaną Kacevą, pasaulyje žinomą prancūzų rašytoją Romain‘o Gary pseudonimu.
Katino skulptūra, sverianti 10 tonų. Katino aukštis iki uodegos galiuko 2,70 m, plotis – 3 m, storis – 1,5 m. Tai rašytojos Jurgos Ivanauskaitės atminimui skirtas neįprastas meno kūrinys. Aplankytas Šv. Mikalojaus bažnyčios šventoriuje stovintis Kristoforas ( iš graikų kalbos išvertus reiškia Kristų nešantis).
Daugelis mokinių pirmą kartą pamatė Šv. Onos bažnyčios durų rankenas su …velniuku. Įėjome ir į
vieną seniausių krikščioniškųjų šventovių Vilniuje, cerkvę, pradėtą statyti 1346 m. Algirdo žmonos Marijos iniciatyva, pašventintą 1348 m.
Lietuvių kalbos mokytoja Ona Avižinienė, vedžiojusi mokinius po sostinę viliasi, kad mokiniai praturtino literatūros, istorijos žinias ir pasportavo – įveikta 11 kilometrų.

Įrašas paskelbtas temoje Neklasifikuota. Išsisaugokite pastovią nuorodą.