Święto Ostatniego Dzwonka

22 maja w gimnazjum odbyła się uroczystość Ostatniego Dzwonka dla uczniów klasy maturalnej. W tym roku pożegnanie odbyło się zdalnie. Jednak wrażeń nie zabrakło.

Uroczystość przygotowali i przeprowadzili sami maturzyści. Swoje wystąpienie zaczęli od słów, że zanim wyruszą na podbój świata, pragną podziękować tym, którzy otworzyli przed nimi drzwi do niego i wskazali kierunek, w jakim trzeba podążać. Wyrazili podziękowanie nauczycielom za ich cierpliwość, wyrozumiałość, ciepło i miłość, za pomocną dłoń oraz kształtowanie serc i charakterów. Przyrzekli, że zawsze będą pamiętać szkołę, w której przeżyli radość pierwszych sukcesów i gorycz porażek, pierwsze miłości i niepowodzenia. Wspólnie przeżyte chwile utrwalili w kadrze filmowym.

Następnie głos zabrała dyrektor gimnazjum pani Małgorzata Radziewicz. Podziękowała maturzystom za uroczystość, życzyła dobrych wyników na egzaminach maturalnych i sukcesów życiowych. Życzyła, by w przyszłości godnie reprezentowali nasze gimnazjum i byli wiernymi jego absolwentami. Gimnazjum zawsze czeka na swoich uczniów.

Z kolei wychowawczyni klasy pani Krystyna Witlicka podziękowała nauczycielom pracującym z jej wychowankami za współpracę i wyciągnięcie pomocnej dłoni w potrzebie. Do wychowanków zwróciła się ze słowami, że zamyka się ważny etap życia – koniec nauki w szkole, ale każdy koniec to początek nowego życia. Złożyła życzenia, by w ten nowy świat wychowankowie wkraczali z optymizmem i entuzjazmem, z wiarą we własne siły, by nieśli ze sobą ciekawość świata i nie rezygnowali z marzeń.

Kochani Maturzyści!

Odkrywajcie to, co nieznane,

Walczcie o swoje najskrytsze marzenia,

Myśmy dali Wam siłę i wiarę,

Byście mogli życie doceniać.

I choć spotkać się dziś nie możemy,

Choć nam wirus tego zabrania,

Pamiętamy o WaS, Kochani,

Nie żegnajcie,

Lecz do następnego spotkania!
101022339_607553639863201_4964424819090128896_n