Lato, lato, co ty na to?

1 czerwca – „Międzynarodowy Dzień Dziecka”. Lato to najlepsza pora dla wszystkich dzieci. Czekają na Was wakacje, zabawy i podróże…… Święto, które wypada na początku czerwca, jest ulubionym dniem w kalendarzu wielu dzieci. Międzynarodowy Dzień Dziecka w różnych państwach obchodzony jest 1 czerwca już od około1950 roku, celem tak pięknego święta jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom całego świata. Pierwszy czerwca dzień radosny kwitną kwiatki, słońce świeci… W dniu tak pięknym i wspaniałym moc uśmiechu i radości szczęścia, zdrowia, pomyślności. W dniu 1 czerwca dzieci naszego gimnazjum, od 1 do czwartej klasy, wzięły udział w wystawie plastycznej pt.: „Lato, lato, co ty na to!” Wakacyjny letni czas może miło spędzić każdy z Was Czy na plaży czy nad rzeką zawsze słonko jest wśród Was! W wakacyjną podróż wyruszyły dzieci z pierwszej klasy z wychowawczynią L. Łaurinawiczienie. Słonko tak wysoko świeci. Bardzo są szczęśliwe dzieci. Dzieciak dłużej sobie śpi, O wakacjach słodko śni. O wakacjach marzą uczniowie 2 klasy z wych. J. Miałdun. Gdzie przygoda czeka nas w wakacyjny letni czas. Morze, góry, rzeka, las – wyruszamy wszyscy wraz! uczniowie klasy trzeciej wraz z wych. Teresą Pawłoską będą zwiedzać piękne zakątki naszej planety na latającym balonie. Niech wakacje trwają i dzieciaczki radość z nich mają bo czas szybko leci, więc odpoczywajcie i bawcie się dzieci. Wakacje to czas wesoły, czas odpoczynku od szkoły, cieszą się uczniowie klasy 4 z wych. E. Oberlan. W szkole szybko leci czas, Wakacje – czekają nas!