3a zwiedza „Zoopark” w Wilnie.

12 czerwca dzieci z klasy 3a pod opieką swojej wychowawczyni Teresy Pawłowskiej oraz rodziców zwiedziły ogród zoologiczny w Wilnie – „Zoopark”.
Dzieci miały okazję z bliska zapoznać się ze światem zwierząt, zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki. W „Zooparku” można obejrzeć aż 60 różnych gatunków zwierząt.
Mieszka tu pigmejka – najmniejsza małpa na świecie, jak również – lemur katta, surykatka szara, lorysa tęczowa, rzadko spotykany na Litwie żółw błotny oraz wiele innych gatunków drobnych ptaków, płazów i ryb. Dzieci oglądały zwierzęta z bliska, poznały ich wygląd i tryb życia.
Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjnym zakończeniem roku szkolnego.