Podłoga interaktywna – innowacyjna pomoc dydaktyczna!

Nauczyciele naszego gimnazjum uczestniczyli w szkoleniach, podczas których kształcili nawyki w pracy z podłogą interaktywną jako doskonałym urządzeniem dydaktycznym, umożliwiającym wzajemną integrację sensoryczną, rozwój zmysłu spostrzegawczości i kreatywności dzieci oraz młodzieży. Ten wirtualny system działający w oparciu o komputer, czujniki wykrywające ruch oraz projektor umożliwia zintegrowanie aktywności fizycznej z obrazami wysyłanymi za pośrednictwem projektora przez komputer. Interaktywna podłoga zawiera mnóstwo atrakcyjnych gier oraz zabaw, korzystnie wpływa na prawidłowy rozwój dziecka. Umożliwia ćwiczenie pamięci, ulepsza umiejętność postrzegania, rozwija wyobraźnię oraz sprawność fizyczną. Pozwala łączyć zabawę z nauką.