Ślubowanie i pasowanie na ucznia pierwszej klasy w Gimnazjum w Mickunach

9 listopada w Gimnazjum w Mickunach odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia. Pasowanie na ucznia to uroczystość o znaczeniu bardziej symbolicznym, podczas której pierwszoklasiści składają ślubowanie i oficjalnie zostają włączeni do społeczności szkolnej.

To był wyjątkowy dzień. Wyjątkowy dlatego, że pierwszy raz w historii szkoły uczniom nie towarzyszyli rodzice. Z powodu obowiązujących obostrzeń kwarantanny uroczystość ślubowania odbyła się bez widzów.

Uczniowie pierwszej klasy w galowych strojach i eleganckich biretach zostali uroczyście powitani przez Panią dyrektor Małgorzatę Radziewicz.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, musieli zaprezentować swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym. Dzieci udowodniły, że są gotowe do zdobywania wiedzy i świata.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci przysięgi. Ślubowali szanować nauczycieli i rodziców, być dobrymi i uczciwymi uczniami, dbać o honor i dobre imię gimnazjum. Pasowania na uczniów symbolicznym ołówkiem dokonała dyrektor gimnazjum Małgorzata Radziewicz. Pierwszacy zostali przyjęci w poczet uczniów Gimnazjum w Mickunach, stali się członkami społeczności szkolnej. Dowodem tego wydarzenia były dyplomy pasowania na ucznia wręczone dzieciom przez wychowawczynię Emilię Oberlian.

Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie udali się do klas, gdzie otrzymali słodkie upominki.

slubowanie