„Dalyvaujamojo biudžeto iniciatyva“

Mickūnų gimnazijos moksleiviai kartu su „Transparency International“ Lietuvos skyriumi (TILS) dalyvavo „Dalyvaujamojo biudžeto iniciatyvoje“. Dalyvaujamasis biudžetas – tai būdas, kai kartu su moksleiviais sprendžiama dėl mokyklos biudžeto lėšų panaudojimo. Iniciatyva trūko 2021 m.. balandžio-gegužės mėn., jos metu 5-12 klasių moksleiviai siūlė idėjas savo mokyklai, jas pristatė ir išsirinko geriausias, kurias mokykla ir įgyvendins. Šios iniciatyvos pagrindinis tikslas – įtraukti moksleivius į viešųjų sprendimų priėmimą mokykloje, taip skatinant pilietinį aktyvumą, domėjimąsi skaidria ir sąžininga sprendimų priėmimo kultūra.
Iniciatyvą TILS įgyvendina bendradarbiaujant su Britų Taryba Lietuvoje. Tai – Britų tarybos kultūrinių ryšių programos #PeopleToPeople dalis.
Gegužės 28 dieną visi moksleiviai, mokytojai, mokyklos administracija online platformoje Menti.com programoje basavo už geriausią idėją. Balsavimo eigą ir rezultatus pristatė TILS atstovai. LAIMĖJO DVIRAČIŲ STOVŲ IDĖJA! IDĖJOS AUTORIUS – Mickūnų gimnazijos Mokinių tarybos pirmininkas III g klasės mokinys PATRICIJUS PAULIUS ANCEVIČIUS! SVEIKINEME NUGALĖTOJĄ!
Dėkojame Britų Tarybai, kuri skyrė 350 eurų mūsų idėjos įgyvendinimui. Taip pat dėkojame visų idėjų komandoms už aktyvų dalyvavimą!