Uroczystość wręczenia świadectw dojrzałości

27 lipca odbyło się uroczyste wręczenie świadectw dojrzałości dla 64. promocji maturzystów Gimnazjum w Mickunach. W tym roku gimnazjum ukończyło 14 absolwentów. Abiturienci wkroczyli w dorosłe życie w rytmie poloneza. Tym pięknym akcentem zakończyli swój szkolny etap życia. Młodzież przyszykowała artystyczną część, w której nie zabrakło czułych słów wdzięczności dla nauczycieli i rodziców. Nauczyciele zostali wyróżnieni nominacjami ,,Złotego Miodu“, rodziców zaś abiturienci obdarowali swą ogromną miłością i pięknymi wiązankami. Na ekranie można było obejrzeć migawki z życia szkolnego gimnazjalistów, a scenę upiększały świąteczne balony i zdjęcia maturzystów. Świadectwa dojrzałości maturzystom wręczyła dyrektor gimnazjum Małgorzata Radziewicz. Maturzyści w tym roku zdobyli 3 „setki” z egzaminu maturalnego z jęz. rosyjskiego. (starszy nauczyciel jęz. rosyjskiego Ala Lebedewa). Słowa wdzięczności Pani dyrektor również skierowała do nauczycieli klasy maturalnej, dziękowała za trud i zaangażowanie, ogromny wysiłek w okresie pracy zdalnej, podczas udzielania konsultacji maturzystom. Nauczyciele dokładali wiele starań, aby skutki tak trudnej, odmiennej sytuacji były jak najmniej odczuwalne dla uczniów. Wychowawczyni absolwentów Pani Ala Lebedewa wręczyła wychowankom unikalne upominki oraz złożyła piękne i pouczające życzenia na dalszą drogę życia. Oficjalną część imprezy zakończyli rodzice, którzy dziękowali wszystkim pracownikom gimnazjum za 12 lat opieki nad dzisiejszymi abiturientami, następnie zaś zaprosili na wesołą zabawę!