X Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Wileńskie Spotkania Sceny Polskiej”

13 września uczniowie klas III G i IVG pod opieką polonistek udali się do Domu Kultury Polskiej w Wilnie na X Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Wileńskie Spotkania Sceny Polskiej”. Uczniowie obejrzeli spektakl ,,NO COMMENT LUB IDIOCI W POLITYCE“ (Czechy). Wędryńscy aktorzy z amatorskiego Zespołu Teatralnego im. Jerzego Cienciały zagrali komedię w reżyserii Janusza Ondraszka. Walka o fotel premiera rozgrywa się w czasach rewolucji francuskiej, kiedy to dwaj ministrowie wraz ze swymi sekretarzami knują spisek, którego celem ma być śmierć Napoleona. Plan nie potoczył się we właściwym kierunku, spisek ministrów został odkryty. Życie i posadę ocalili dzięki przybyciu cara do Francji, a walka o władzę zaczęła się od nowa.