Wycieczka edukacyjno-przyrodnicza do zagrody z alpakami

W dniu 4 października uczniowie 2 kl. Gimnazjum w Mickunach pod kierownictwem wychowawczyni E. Oberlan udali się na wycieczkę edukacyjno-przyrodniczą do zagrody z alpakami,,Alpakų pieva” znajdującą się we wsi Dziekaniszki.
Dzieci wybrały się na wycieczkę do najmilszych zwierząt pod słońcem. Tego dnia dzieci miały okazję poznać te cudowne zwierzęta. Te niezwykle intrygujące zwierzęta sprawiają, że doznajemy spokoju, radości i dużej dawki pozytywnejenergii. Uczniowie byli tak szczęśliwi, że uśmiech z ich twarzy nie schodził podczas całego pobytu w zagrodzie. Dzieci mogły głaskać, przytulać i karmić zwierząt oraz fotografować się z nimi. Ponadto pani, która opiekuje się alpakami zapoznała dzieci z hodowlą, miejscem pochodzenia tych zwierząt, zwyczajami.
Na koniec dzieci mogły kupić pamiątki z wizerunkiem tego uroczego zwierzątka. Pobyt w zagrodzie,,Alpakų pieva” był dla dzieci niesamowitym i niezapomnianym przeżyciem.
isvyka