Ostatni dzwonek 2023

Dla maturzystów ostatni dzwonek oznacza koniec zajęć w szkole. Zgodnie ze szkolną tradycją klucz od szkoły maturzyści przekazali swoim młodszym kolegom. Teraz przed młodzieżą ostatnia prosta przed egzaminem dojrzałości. W tym roku szkoły średnie kończy ponad 27 tys. uczniów. Niektórzy mają już konkretne plany na przyszłość, inni mogą się zwrócić o pomoc do szkolnego doradcy zawodowego. Uroczystość ostatniego dzwonka to też wzruszający moment dla wychowawców. Sesja egzaminacyjna dla maturzystów rozpocznie się 5 czerwca egzaminem z literatury i języka litewskiego. Ostatni egzamin – z fizyki – odbędzie się 26 czerwca.
OGLĄDAJ REPORTAŻ NA TVP WILNO