Susitikimas su vyresniąja leitenante Jolita Pilinkaite

Spalio 14 dieną I G – IV G klasių mokiniai susitiko su vyresniąja leitenante Jolita Pilinkaite. Susitikimo metu gimnazistai sužinojo, kad Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos yra valstybės institucija, kurios paskirtis – įgyvendinti valstybės sienos apsaugą ir jos kirtimo kontrolę, o karo metu – ginkluotųjų pajėgų sudėtyje ginti valstybę. Valstybės sienos apsaugos tarnyba saugo valstybės sieną sausumoje, jūroje, Kuršių mariose ir pasienio vidaus vandenyse, koordinuoja valstybės institucijų veiklą užtikrinant valstybės sienos teisinį režimą.
Gimnazistai sužinojo, kad pasieniečių mokykloje mokslas trunka 1,5 metų. Mokymo programa orientuota į praktinį pasieniečio rengimą, žinių pritaikymą konkrečioje profesinėje veikloje. Kursantai mokomi saugoti valstybės sieną, atlikti atvykstančiųjų į šalį bei išvykstančiųjų iš jos pasienio tikrinimus, užtikrinti saugumą, bendradarbiauti su visuomene, teisingai veikti įvairiose situacijose. Be to, praktinių užsiėmimų metu supažindinami su tarnyboje naudojama specialiąja technika ir įranga, ginklais ir kitomis specialiosiomis priemonėmis. Įgytas teorines žinias kursantai tobulina atlikdami stažuotę VSAT padaliniuose.
Vyresnioji leitenantė parodė mokiniams filmuką apie pasieniečių tarnybą ir atsakė į visus jų klausimus.