Edukacinis užsiėmimas Valdovų rūmuose ,,Kava su ponu Tadu“

Sausio 23 d. Mickūnų gimnazijos III g klasės gimnazistai su lietuvių kalbos mokytoja Ona Avižiniene lankėsi Valdovų rūmuose, apžiūrėjo tarptautinę parodą ,,Lietuva, tėvyne mano…“ ir dalyvavo edukaciniame užsiėmime ,,Kava su ponu Tadu“. Mokiniai susipažino su poemoje vaizduojamo laikotarpio kasdieninio gyvenimo, buities fragmentais. Buvo įdomu ir naudinga iš gidės išgirsti, kas XIX a. pradžioje Lietuvoje buvo modernu, kaip reikėjo elgtis dvare, kad būtum laikomas gerai išauklėtu jaunuoliu ar rafinuota dama. Mokiniai skaitė ištrauką iš poemos ,,Ponas Tadas“, dengė pusryčių stalą.
Dėkojame gidei, kuri pasakojo ir apie žymaus poeto įdomiausius gyvenimo faktus, priverstines ir savanoriškas keliones, gyvenamąsias vietas, veiklą. Buvo įdomu pamatyti ,,Pono Tado“ originalų rankraštį, kuris iš muziejaus Lenkijoje buvo iškeliavęs tik į Austriją ir dabar į Lietuvą, poeto pomirtinę kaukę, poemos vertimus į kitas pasaulio kalbas. Kitą savaitę mūsų laukia dar vienas užsiėmimas ,, A. Mickevičiaus Vilnius“. Paroda ir užsiėmimas praplėtė mokinių žinias, padėjo suprasti, kodėl poetas A. Mickevičius toks brangus ir savas lenkams, lietuviams, baltarusiams ir šiek tiek prancūzams.