Mūsų mokiniai – 3-iosios nacionalinės jaunimo estafetės Prakeiktų kareivių taku dalyviai

Rugsėjo 12-15 d. mūsų IG – IVG kl. mokiniai, lydimi mokytojų Alios Lebedevos ir Kristinos Vitlickos, vyko į trečiąją nacionalinės jaunimo Prakeiktų kareivių taku estafetę.
Lankydamiesi Mozūrijoje mokiniai dalyvavo įdomiuose susitikimuose, klausėsi istorikų pasakojimų apie šv. Lipkos bažnyčios atsiradimą, savitą architektūrą, tapybą. Visus maloniai nuteikė vargonų koncertas, dviejų valandų pasiplaukiojimas po gražiuosius Mozūrijos ežerus, pasivaikščiojimas po Gižycko miestelį. Keistą įspūdį paliko A. Hitlerio bunkeris. Vakarais Lenkijos ir Lietuvos mokinių grupės bendravo istorinėmis temomis, dalijosi žiniomis apie tuos, kurie kovojo su sovietiniais okupantais.
Sekmadienį 19 sąskrydžio dalyvių grupių (4 iš Lietuvos), meldėsi bendrose Vydminų bažnyčios mišiose už kritusius kovose už laisvę, padėjo gėlių prie 2004 m. pastatyto paminklo Nežinomam kariui.
Ši išvyka, susitikimai, užduotys praplėtė mokinių žinias apie Lenkijos istoriją, kultūrą, atmintį.