Informacija mokiniams

Vilniaus r. Mickūnų gimnazijos nuostatai

Vilniaus r. Mickūnų gimnazijos mokinių elgesio taisyklės

NM elgesio internete taisyklės

DĖL PAGALBOS VAIKAMS LINIIJOS

             Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Tarnyba), atsižvelgdama į tai, kad Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos iniciatyva 2020 m. paskelbti Vaikų emocinės gerovės metais bei į tai, kad šių metų pavasario situacija Lietuvoje dėl COVID–19 (koronaviruso infekcijos) ir jos grėsmės neigiamai paveikė žmonių emocinę sveikatą, o karantino laikotarpiu pakitęs gyvenimo būdas išryškino santykių šeimose problemas (teisėsaugos duomenimis, daugėjo smurto artimoje aplinkoje atvejų ir kt.) ir ypač pažeidžiami tapo vaikai, kurie prasidėjus naujiems mokslo metams sugrįžo į mokyklas,   prašo patalpinti savo interneto svetainėje Pagalbos vaikams linijos (toliau – PVL) reklaminį skydelį, kuriuo kviečiama pasinaudoti teikiama paslauga – tiesiogine konsultacija („online“). Reklaminį skydelį galima rasti paspaudus interneto nurodą

PAGALBA

PAGALBA VAIKAMS

Papildomai informuojame, kad PVL konsultuoja vaikus ir suaugusiuosius, besikreipiančius dėl vaikų, kai reikalinga kitų įstaigų ar institucijų pagalba (vaikas patiria smurtą mokykloje ar namuose, žino, kad kitas vaikas yra skriaudžiamas ar kt.), besikreipiančiojo sutikimu (pageidaujant užtikrinamas besikreipiančiojo anonimiškumas), inicijuoja pagalbos vaikui teikimą.

Taip pat pažymime, kad su PVL galima susisiekti šiais kontaktais:

–                        nemokamu telefono numeriu 116 111 (į skambučius visų pirma atsiliepia Vaikų linijos savanoriai, kurie, kai reikalinga kitų įstaigų ar organizacijų pagalba, skambinančiuosius, esant jų sutikimui, sujungia su PVL konsultantu tolesniam pagalbos organizavimui);

–                        elektroniniu paštu info@pagalbavaikams.lt arba skyrybos@pagalbavaikams.lt;

–                        tiesioginėmis konsultacijomis „online” (interneto svetainėje www.pagalbavaikams.lt pagrindinio puslapio kairės pusės apačioje rašant skiltyje konsultuokis tiesiogiai) PVL konsultantų darbo metu, darbo dienomis nuo 11 iki 19 val.

Naudingos nuorodos mokiniams:

Bendras pagalbos telefonas – 112.

Mokyklos direktorė Malgožata Radevič 8 5 2386 387.

Mokyklos direktoriaus pavaduotoja Beata Narunec 8 5 2386 269.

 

 Turi klausimų apie žmogaus teisių pažeidimus, teisių ir laisvių apsaugą, savo ir kitų saugumo užtikrinimą? Apsilankyk svetainėje www.policija.lt

Tau svarbios tavo teisės ir pareigos? Viskas šia tema ir dar daugiau tinklalapyje http://www3.lrs.lt/pls/inter/vaikai

Domiesi naujausia informacija narkotikų, tabako ar alkoholio vartojimo prevencijos tema? http://www.ntakd.lt/

Turi tvirtą nuomonę ir įdomių sumanymų? Susisiek su Lietuvos mokinių parlamentu http://lmp.lt/ ir pasidalink savo idėjomis!

Visur, visada, su visais suspėji ir dar turi laisvo laiko papildomiems užsiėmimams? Spustelk www.lvjc.lt ir čia rasi dar daugiau įdomios veiklos!

Norėtum pasidalinti turima informacija, padedančia mokytis? Diskutuoti su bendraamžiais forume? Apsilankyk svetainėje www.moksliukai.lt ir tikrai nenusivilsi!

Niekada negali būti tikras, ką naujo dar atrasi benaršydamas internete. Užsuk www.draugiskasinternetas.lt ir sužinok tai, ką jau seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė.

Reikia skubaus patarimo, šilto žodžio, pagalbos ar atsakymų į tau svarbius klausimus? Nedelsdamas skambink:

– Vilniaus rajono psichologinės-pedagoginės tarnybos specialistams tel. 8 5 243 9429.

– Jaunimo psichologinės paramos centro darbuotojams tel. 8 699 65 946.

– Jaunimo linijos savanoriams tel. 8 800 28888.

 Neramina tavo ar draugų netinkamas maitinimasis? Turi klausimų dėl savo ar draugų mitybos? Tau padės Valgymo sutrikimų centro darbuotojai (tel.(8 5) 26 2 59 79).